NEDEN YAZDIM?

 

 

5 Eylül 2020

U

zun yıllar devlette üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra seyahatlerimi nihayet kâğıda dökmeye fırsat bulmanın keyfiyle yazıyorum.

Görev sürem boyunca yaptığım resmi seyahatlerde zamanın elverdiği ölçüde gittiğim yerleri tanımaya gayret ettim. Ayrıca fırsat buldukça tamamen turistik amaçlı seyahatler yaptım. 57 ülke ve yüzlerce şehirde bulundum. Neticede devasa bir fotoğraf albümü ve yazılmayı hak edecek hatıralar biriktirdim.

Bütün bu yaşanmışlıkları başta kendi kişisel arşivim olmak üzere kayıt altına almak ve başkalarıyla paylaşmak istedim. Bunu yaparken resmi sıfatımı olabildiğince bir kenara bırakarak sıkıcı protokol görüntülerine yer vermemek arzusundayım. Fotoğrafların tamamı bana aittir. Alıntı fotoğraf kullanmadım.

Bu sitede her şeyden evvel kendi tecrübemi aktarmak, seyahat ederken karşılaştığım insani yaşanmışlıkları paylaşmak, bunları yaparken de kısa bazı değerlendirmeler yapmak arzusundayım.

Kısacası öncelikle kendi hatıratım gibi yazıyorum. Yazdıklarımın başkalarının ilgisini çekmesi ise mutluluk verir.

Keyifli okumalar…

Muammer TÜRKER

14 Yorumlar

 1. Ali HASETCI

  Kıymetli hemşehrim agabeyim
  Sızı görmeden ben de kendimi çok memleket gezmiş biri olarak görüyordum.
  Sizin bu güzel arşiviniz bana ilham oldu, gerçekten tebrik ediyorum. Zaman içerisinde böyle bir hazırlık yapabilirsem teknik desteğinize ihtiyaç duyabilirim. Selam sevgi ve hurmetle

  Yanıtla
  • GezmeKeyfi

   Sevgili Hemşehrim, teknik desteğe her zaman hazırım. İlgine teşekkürler…

   Yanıtla
 2. Halil Severcan

  Yaşamak, hayatı dolu , dolu yaşamak, yaşanmışlara en güzel hasletleri bünyesinde barındıran müstesna birisinin gözüyle bakmak benim için büyük bir mutluluk olacak. Bu mutluluğu tatmak için sabırsızlanıyorum.

  Yanıtla
  • GezmeKeyfi

   İlginize teşekkürler. İnşallah yeni yazılarımız da gelecek…

   Yanıtla
 3. Mehmet

  Devlette üst düzey görevde bulunanlar -her nedense- anılarını yazma ve paylaşma konusunda çok cimri davranıyorlar. Tebrike şayan bir çalışma…
  Sizin gezilerinizle başlayan bu yazı dizisinin, tecrübe ve anılarınızı kaleme alan bir çalışmayla taçlanmasını diliyorum. Selamlar

  Yanıtla
  • GezmeKeyfi

   Bizim kültürümüzün geleneksel olarak sözlü aktarıma dayanmasıyla da ilgisi var galiba bunun. Fakat çok haklısınız, yazmak ve kayda geçirmek lazım. Uygun zamanda yazmak üzere yoğun çalışma dönemlerinde notlar alınabilir. Pandemi süreci bana bu yazıları yazma fırsatı verdi. İlginize teşekkürler.

   Yanıtla
 4. GezmeKeyfi

  İnşallah beklentinizi boşa çıkarmayız. İlginize teşekkürler…

  Yanıtla
  • Canan

   Hayırlı olsun Muammer Bey.Keyifle gezeceğim sitenizde.Hele ki evde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde çok iyi gelecek.Selamlar.

   Yanıtla
   • GezmeKeyfi

    Çok teşekkürler Canan Hanım. Bu tür yazılara ilgi duyduğunuzu söylemiştiniz. Söz verdiğim üzere sizi bilgilendirdim. :-)) İnşallah muhtevayı beğenirsiniz.

    Yanıtla
 5. Anonim

  Tebrikler Muammercim. Çok yararlı bir çalışma olmuş.

  Yanıtla
  • GezmeKeyfi

   Çok teşekkür ederim. Selamlar…

   Yanıtla
 6. Halil ibrahim Efe

  Bireyselliğin zirve yaptığı günümüz dünyasında paylaşmak gibi güzel bir erdemi canlı tuttuğunuz için teşekkür ediyor,kaleminize ve gönlünüze sağlık diyorum.

  Yanıtla
  • GezmeKeyfi

   Çok sağ olun. İlginize teşekkürler…

   Yanıtla
 7. İbrahim Aydoğdu

  Giriş bu kadar güzel ise eminim kiiçerik daha güzeldir.
  Hayırlı olsun. Tebrikler.

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir